(+420) 354 224 411

Domov mládeže

Náš domov mládeže je školské zařízení, které zajišťuje výchovu, ubytování a stravováni žáků SŠ, SOŠ, VOŠ a ve výjimečných případech i vysokoškoláků. Hlavním úkolem všech pedagogických pracovníků domova mládeže je zajistit ubytovaným žákům co nejlepší podmínky ke studiu a zároveň vytvořit pro žáky takové prostředí, které by po dobu studia nahradilo prostředí domácí.

Areál Domova mládeže je umístěn v příjemném a klidném prostředí horních Drahovic vzdáleném přibližně deset minut od centra města.

Žáci se mohou stravovat v naší vlastní jídelně, která je součástí areálu. K obědu i k večeři jsou nabízena vždy dvě jídla, jedno z nich je bezmasé. Jídelníček je připravován tak, aby odpovídal věku strávníků a zásadám správné výživy.

K ubytování nabízíme:

Žáci jsou ubytováni v třílůžkových pokojích s malou předsíňkou, ve které jsou umístěny skříně na šaty a umývadlo s teplou a studenou vodou. Sociální zařízení (WC, sprchy) je společné pro 12 pokojů a je součástí každé výchovné skupiny. Areál domova mládeže je pokrytý Wi-fi.

Ceník ubytování a stravování

U nás se studenti nikdy nenudí

Pro rozvíjení zájmů, zálib a hodnotné využívání volného času žáků jsou v DM vytvořeny dobré podmínky.

Žáci mají k dispozici:

  • klubovny,
  • studovny,
  • knihovnu s čítárnou,
  • malířský ateliér,
  • hudební sál,
  • keramickou dílnu s vlastní pecí,
  • virtuální střelnici,
  • posilovnu,
  • malou tělocvičnu
  • i plavecký bazén.

Své zájmy mohou dále rozvíjet v řadě kroužků zájmové činnosti, které jsou vedeny pedagogickými pracovníky. Pro žákyně a žáky připravující se v hudební oblasti je v domově mládeže deset pianin k pravidelnému cvičení.

Pro žáky jsou během školního roku připravené zájmové kroužky, které nabízí v pravidelné činnosti pestrou nabídku volnočasových aktivit. Všechny kroužky jsou ubytovaným žákům a studentům poskytovány bezplatně. Nepravidelně se konají tzv. příležitostné akce jako jsou sportovní turnaje, kreativní dílny, společné večery, diskotéky, besedy a přednášky, vycházky, návštěvy divadel a kina, výstav a workshopů v Galerii umění a Becherově vile.

Domov mládeže vytváří pro všechny ubytované žáky dobré zázemí pro studium i odpočinek a poskytuje žákům všestrannou péči ve zdravém životním stylu.

Studentům se věnujeme, pomáháme a dohlížíme na dodržování denního řádu.

Žákům a studentům je k dispozici náš odborný a pedagogický personál, který se stará, aby dodržovali pravidelný denní rytmus, plnili řádně své školní povinnosti a cítile se dobře v kolektivu domova mládeže. Doplňovými aktivitami se pak snaží rozvíjet jejich případné zájmy o sport a kulturu.

S pravidly, která u nás platí se můžete seznámit pod níže uvedeným odkazem.

Vnitřní řád DM

Cestování k nám a od nás do školy je pro studenty brnkačka.

Domov mládeže leží ve velmi dobře dostupné lokalitě Karlových Varů. Dostanete se tak k nám jednoduše hromadnou dopravou. Na centrálním autobusovém nádraží stačí nasednout na linky MHD číslo 13 nebo 15 a vystoupit na zastávce „Národní”, která leží přímo před naším areálem.

Pro udržení fyzické formy je možné překonávat cestu do centra Karlových Varů krátkou (asi 10 min.) procházkou.

Zaujali jsme Vás?

Zjistěte jak probíhá přijímací řízení

Poslední úprava dne 23. 1. 2023 v 18:28 uživatelem Administrator

Domov mládeže
a školní jídelna Karlovy Vary

příspěvková organizace

Lidická 590/38
Karlovy Vary
360 01

Jak se k nám dostanete?

Vlakem:

Vlakem na „Horní Nádraží“ nebo „Dolní nádraží“ v Karlových Varech a dále pak MHD na zastávku „Karlovy Vary, tržnice“, odtud na zástávku „Národní“

Autobusem:

Na „Dolní nádraží - terminál“ v Karlových Varech a dále pak MHD na zastávku „Karlovy Vary, tržnice“ a odtud na zástávku „Národní“

Parkování

Pro studenty i návštěvy je k dispozici parkoviště přístupné z ulice Lidická

Zřizovatel:

Projekty: